Laserová epilace

9 z 10 pacientů, kteří se u nás nechávají ošetřit epilačním laserem Vectus, přichází na doporučení svých známých. Laserovou epilaci u nás podstoupilo více než 3 000 pacientů, kdy cca 60 % z nich podstoupilo neúspěšně ošetření na jiných pracovištích (tj. tito klienti k nám přicházeli poté, co jim po ošetření na jiných pracovištích chloupky začaly opět růst). Účinky laseru Vectus od společnosti Cynosure jsou podloženy klinickými studiemi (viz níže) a patenty, ne marketingovými slogany. Společnost Cynosure je vynálezcem epilační laserové technologie a světovou jedničkou ve vývoji a počtu laserových patentů. 

Části těla, které epilujeme

 • podpaží
 • stehna
 • lýtka
 • dolní končetiny celé
 • záda
 • třísla
 • předloktí
 • podbřišek
 • okolí bradavek
 • vousy, brada podbradek
 • brada
 • tváře
 • mezi obočím
 • hřbety rukou
 • bikiny line
 • intimní partie

Výhody laserové epilace

Maximální účinnost

 • používáme nejvýkonnější a nejrychlejší epilační laser v České republice
 • sílu paprsku si nastavuje laser sám prostřednictvím patentované technologie Skin Tell měřící množství melaninu. Díky tomu dochází k maximálnímu účinku bez popálenin
 • jako jedni z mála v České republice máme skvělé výsledky i u světlých chloupků, máme skvělé výsledky už po 3 ošetřeních a drtivá většina našich pacientů se trvale zbavila chloupků již po 5 ošetřeních

Rychlost

 • námi používaný laser disponuje největším ošetřujícím spotem (23 mm x 38 mm) a s maximální účinností ošetří až 17 cm2 za sekundu

Bezpečí

 • laserová epilace u nás je téměř bezbolestná. Intenzitu laseru nastavuje automaticky patentovaná technologie, nedochází tedy k popáleninám a na druhou stranu, ani k situaci, kdy je intenzita laseru nastavena na nedostatečnou hodnotu
 • ošetřující plocha hlavice námi používaného laseru má 0 °C, a při ošetření tak není třeba podávat chladící gely či anestetika

Klinické studie prokazující účinnost laseru Vectus od společnosti Palomar

 • Joe Lowery, Rich Cohen, Felicia Whitney, James Childs and Gregory Altshuler. Comparative Study between the Vectus™ Diode Laser System and LightSheer™ Duet for Long-Term Hair Reduction in the Axilla. 2013. PMTI.
 • James Childs, PhD, Richard Cohen, PhD, Mikhail Smirnov, PhD, Henry Zenzie, MS Gregory B. Altshuler, PhD. Optimization of a Laser Diode for Permanent Hair Reduction. 2012. PMTI.
 • Amin S, Goldberg D.  2006. Clinical Comparision of Four Hair Removal Lasers and Light Sources. Journal of Cosmetic and Laser Therapy. 8: 65–68.
 • Manstein D, Pourshagh M, Anderson R, Erofeev A, Yaroslavsky I, Altshuler G. 2001. Effects of Fluence and Pulse Duration for Flashlamp Exposure on Hair Follicles. Lasers in Surgery and Medicine.
 • Manstein D, Pourshagh M, Erofeev A, Altshuler G, Anderson R. 2004. Effects of Diode Laser Versus Flashlamp Exposure on Hair Follicles. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 • Dierickx C, Altshuler G. 2006. Efficacy and Safety of a Suction-Enhanced Filtered IPL System for Hair Management. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)
 • Campos V, Dierickx C, Farinelli W, Lin T, Manuskiatti W, Anderson R. 2000. Ruby Laser Hair Removal: Evaluation of Long-Term Efficacy and Side Effects. Lasers in Surgery and Medicine. 26:177–185.
 • Schulze R, Ross E.V. 2007. Low Fluence 1064nm Laser Hair Reduction for Pseudofolliculitis Barbae in Skin Types IV, V, and VI. Lasers in Surgery and Medicine. (Abstract)

Objednejte se / zeptejte se nás

Vyplňte prosím telefonní číslo pro snadnější komunikaci
Připojit další fotografii
Odesílá se…
nebo volejte na telelefon: 727 873 824

Jak se co nejlevněji a nejrychleji zbavit chloupků?

Chloupky komplikují život ženám a dokonce i mužům. Zatímco něžnější pohlaví touží po hladkých nohách nebo podpaží a trápí je vykukující chloupky v plavkách nebo chmýří pod nosem, pánové řeší zarostlá ramena a záda. Jenže jak vyzrát na chlupatý problém? Řešení je hned několik, ale jen jedno je to úplně nejlepší.

Holicí strojek

Žiletka je asi nejběžnější nástroj proti ochlupení. Dá se pořídit už za pár desítek korun, ale její velkou nevýhodou je krátká doba trvání hladké kůže – holit se musíte minimálně každé dva dny. Možná by se zdálo, že za sametovou pokožku bez bolesti takové holení stojí, ale britští vědci nedávno zjistili, že každá žena průměrně stráví holením svých nohou 72 dnů svého života. Levnější holicí strojky se navíc tupí velmi rychle a chloupky často zarůstají. Ty opravdu kvalitní, se kterými se lze holit i proti růstu chloupků, jsou většinou pánské holicí strojky a ty už vyjdou na pěkné peníze.

Depilace voskem

Depilace voskem je další oblíbený způsob, jak bojovat proti přírodě. Nejčastěji se voskem odstraňuje porost na nohou, ty odvážnější si jím nechávají depilovat také třísla nebo podpaží. Někdy se voskem upravuje i nechtěný dámský knírek nebo husté obočí. Depilace voskem vám vydrží maximálně jeden měsíc, přičemž za každé ošetření zaplatíte i několik stovek korun – za nohy, bikiny a podpaží cena vychází zhruba na 1600 Kč za měsíc. Pokud byste takové ošetření podstoupila každý měsíc po dobu pěti let, zaplatíte téměř 100 000 Kč! Velkou nevýhodou depilace voskem je velká bolestivost a s tím spojené podráždění kůže, což může být při ošetření obličeje značně nepříjemné. Chloupky navíc při tomto způsobu odstraňování zarůstají.

Trvalá epilace laserem

Ani laserová epilace nemusí být dokonalá. Existuje totiž nepřeberné množství různých epilačních strojů, které se mohou co do kvality výrazně lišit. Před výběrem salónu nebo kliniky estetické medicíny si raději ověřte, s jakými přístroji pracují. Tím absolutně nejvýkonnějším přístrojem na našem trhu je Vectus. S přístrojem Vectus stačí maximálně 5 návštěv a chloupky už nikdy nenarostou zpět. Přístroj Vectus nabízí jedinečnou metodu Skin Tell, která reflektuje jedinečnost lidské pokožky. Tento revoluční systém dokáže u každého pacienta přesně určit intenzitu melaninu a ochlupení jeho kůže, a nastavit tak potřebnou sílu paprsku podle typu pokožky. Díky tomu je laserové ošetření maximálně efektní, nastavené přesně na míru pacientovy kůže. 

Já mám chloupky dost tmavé, a čím tmavší, tím větší účinek?

Ano, je to tak, protože laser vysílá světlo, které potřebuje najít svůj cíl, aby mohlo chloupek zničit. Čím tmavší chloupek – tím víc pigmentu melaninu, tím víc se laserového světla v chloupku absorbuje. Světlo po absorpci v chloupku chloupek zahřeje a teplem ho zničí (tzv. foto termolýza). Například u šedivých chloupků už žádný melanin není, proto laser nemá svůj cíl a světlo se absorbuje i do kůže i do chloupků ale nemá co zničit. Takže kůži zahřeje, ale chloupek nezničí. U blond chloupků je melaninu málo, proto se blond chloupky odstraňují obtížněji.

Je před epilací laserem nutná konzultace?

Můžete přijít přímo na ošetření, jen při objednávaní recepční řekněte, že už chcete jít přímo na ošetření a na jakou část těla, aby věděli, kolik času pro Vás zarezervovat.

A ošetření se opakuje tedy vždy po měsíci?

Ano, vždy přibližně po měsíci, když to bude po 5 týdnech, taky je to v pořádku.

Pokožku nemám citlivou téměř vůbec, budu potřebovat nějakou anestetickou mast?

Většina klientů zvládá ošetření úplně v pohodě. Navíc máme laser s dvojitým chlazením, takže ošetření je komfortnější než u některých starých typů laserů. Avšak jsou místa, které můžou být citlivější – třeba intimní oblasti – tam si někdy klienti vyžadují znecitlivující krém, který je zapotřebí nanést hodinu před epilací.

Mohu se mezi jednotlivými ošetřeními holit, pokud by chloupky rostly?

Ano můžete se holit, po prvním ošetření vypadne cca 20-30 % chloupků, které už nedorostou, po dalším to samé atd. Většině klientů chloupky přestanou úplně růst po 5 ošetřeních. Před ošetřením je dobré si chloupky oholit den předem.